Back

Die Kıraç-Gruppe feierte ihr 40-jähriges Jubiläum

1982 yılında elektrik sektöründe faaliyetlerine başlayan ve bugün üretimden bilişime farklı sektörlerde iştirakleri bulunan KIRAC GROUP  40. yılını büyüme ile kutladı.

46 ülkede, 4 farklı sektörde 18 şirketi ile faaliyet gösteren Eskişehir merkezli Kıraç Group, müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda geleceğe odaklı çözümler geliştirmeye devam ederken ihracat odaklılığını sürdürüyor.

Group aynı zamanda enerji, savunma sanayi, medikal ve bilişim sektörlerinde büyümesini sürdürüyor. Türkiye ve dünya için enerji verimliliği ve sürdürülebilir hizmetlere odaklanan KIRAC GROUP’un öncü şirketi Kıraç Elektrik yenilenebilir enerji alanında öncü projelere imza atarken dijital dönüşüm yatırımlarına öncelik veriyor.

40.Yılında satışlarının yüzde 35’ini ihracattan elde etmeyi hedefleyen Kıraç Elektrik 2 milyar TL hedef cirosuyla Türkiye ekonomisine de katkısını artırarak sürdürüyor.

kirac-group-kirkinci-yil-kutlamasi-eskisehir-tasigo-otelde-duzenlendi

IDEE– International Distributors of Electrical Equipment’ın Türkiye’deki tek üyesi ve ülkemizin en büyük elektrik malzemeleri tedarikçilerinden olan Kıraç Elektrik’in Genel Müdürü Can Kıraç özellikle son üç yıldır ihracata ağırlık verdiklerini belirtiyor:

“Grubun lokomotifi konumundaki Kıraç Elektrik, Ar-Ge çalışmalarının yanı sıra, sürdürülebilir enerji yatırımlarıyla da başta ülke ekonomisi olmak üzere, temsil ettiği global markaların ve alt şirketlerimizin ihracatına katkıda bulunuyor,” diyen Kıraç, online satışlardaki büyüme hedeflerinin de %100 olduğunu sözlerine ekliyor.

80 bin farklı referansla sektöründe öncü 30 büyük markanın ana bayisi olarak geniş bir ürün yelpazesi, teknik ve mühendislik hizmetleri ile talepleri karşılayan Kıraç Elektrik’in yanı sıra grup şirketlerinden Kıraç Bilişim hastane otomasyon ürün ve yazılımında Türkiye’nin en büyük markası.

İHA ve Drone teknolojilerinde Havacılık, Tarım ve Savunma Sanayi çözümleri üreten Kıraç HTS, Türkiye’nin yerli ve milli ilk uçuş kartının da üreticisi.

eskisehir-tasigo-otelde-duzenlenen-kirac-group-kirkinci-yil-kutlama-galasina-cok-sayida-bakan-ve-milletvekili-katildi

2002 yılında kablo kanalı üretimi amacı ile kurulan aylık 5.000 ton üretim kapasitesi ile 28’den fazla ülkeye güneş paneli taşıma ve montaj sistemleri, kablo taşıma sistemleri, alçak gerilim panoları, IT kabinetleri, ve solar panel destek sistemi ihracatı yapan Kıraç Metal ise özellikle son yıllarda geliştirdiği solar panel taşıma sistemleri üretiminde dünyada öncü. 1200 MegaWatt güneş enerjisi santrali taşıma sistemini başta Avrupa olmak üzere, dünyanın pek çok ülkesine ihraç ediyor.

Kıraç Group Yönetim Kurulu Başkanı Feyzi Kıraç, eşi Havva KıraçYönetim Kurulu üyeleri Emre Kıraç ve Can Kıraç’ın ev sahipliğinde Eskişehir Tasigo Otel’de düzenlenen Galaya Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur SüllüOdunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım KurtOdunpazarı Eskişehir OSB Yön. Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş, iş dünyası temsilcileri, basın mensupları ve cemiyet dünyasından yaklaşık 400 kişilik davetli katıldı.

Kıraç Group Yönetim Kurulu Başkanı Feyzi KIRAÇ, “Kurulduğumuz 1982 yılından itibaren Türkiye ekonomisine katma değer sağlamak üzere 1500 çalışanımız ile yıllardır endüstriye can veriyor, dev projelere ilham oluyor, geleceğe ışık tutuyoruz. En büyük destekçilerimiz çalışanlarımız, tedarikçilerimiz ve müşterilerimizle birlikte yaklaşık yarım asırdır emin adımlarla ilerliyoruz” diyerek geceye katılan konuklarına katılımları için teşekkür etti.